Automobilio paruošimas žiemai – didesnis saugumas kelyje
Atsakingas automobilio paruošimas žiemai
Senoji lietuvių liaudies patarlė sakanti, kad roges reikia ruošti vasarą, o ratus žiemą labai tiesiogiai kalba apie transporto priemonę. Žmonėms visada rūpėjo keliauti saugiai ir komfortiškai. Patyrę vairuotojai žino, kad automobilio paruošimas žiemai yra labai svarbus ir atsakingas dalykas. Tuo pasirūpinus iš anksto, išvengsite problemų smarkiai atšalus orams.
Svarbiausi dalykai, kuriuos verta patikrinti prieš žiemą
Žieminės padangos. Automobilio paruošimas žiemai neatsiejamas nuo žieminių padangų. Žiemą reikia važinėti su šaltajam sezonui tinkamomis padangomis, būtina patikrinti jų protektoriaus gylį, slėgį ir turėti tinkamą atsarginį ratą.
Akumuliatorius. Naujai įsigytas akumuliatorius paprastai be problemų tarnauja ketverius penkerius metus, tačiau verta prieš žiemą patikrinti jo būklę automobilių servise, be to rekomenduojama pasitikrinti ir generatoriaus būklę – kokią srovę jis generuoja užvedimo metu, o senesnių automobilių savininkams būtų tikslinga sužinoti generatoriaus šepetėlių bei guolių būklę bei pasikeisti juos, jei nusidėvėję.
Ventiliacijos sistema ir kondicionierius. Per vasarą susikaupę nešvarumai ir rudenį nukritę lapai dažnai užkemša ventiliacijos sistemą, todėl sumažėja jos veikimo efektyvumas. Atšalus orui, reikia efektyvaus lango apipūtimo nuo rasojimo. Užsikimšus ventiliacijos kanalams oras per ventiliacijos angas pučiamas sunkiau. Prieš žiemą patariame pasikeisti salono oro filtrą ir patikrinti, ar veikia kondicionierius, nes būtent įjungtas kondicionierius padeda greitai atsikratyti langų rasojimo.
Valytuvai ir langų skystis. Matomumas žiemą yra labai svarbus, todėl pasirūpinkite žieminiu langų apiplovimo skysčiu bei patikrinkite valytuvų būklę ir pakeiskite, jei reikia, nes būtent jie užtikrina gerą matomumą esant gausiems krituliams.
Dyzeliniai automobiliai. Šių transporto priemonių savininkams reiktų nepamiršti naudoti žieminį kurą ir papildomai pasitikrinti degalų filtro ir kaitinimo žvakių būklę. Dėl šių priežasčių sunkiai užsivedantis variklis gali lengvai iškrauti dar neblogos būklės akumuliatorių.
Variklio alyva – rekomenduojama kasmet keisti variklio alyvą, o geriausiai tai yra daryti prieš žiemą. Pasenusi alyva praranda savo tepamąsias savybes, tirštėja, tampa mažiau atspari šalčiui, todėl variklį žiemą užvesti tampa sunkiau.
Stabdžių sistema. Stabdžių skystį rekomenduojama keisti kas du metus, geriausia tai daryti dar neprasidėjus šaltajam sezonui. Tvarkingai ir visais ratais tolygiai stabdantis automobilis padės saugiai jaustis slidžiame kelyje.
Jeigu dar į bagažinę įsidėsite tempimo lyną, kastuvą, žibintuvėlį ir papildomas šiltas pirštines – automobilio paruošimas žiemai bus atliktas iki galo.
SUSISIEKIME
Sekite mus Facebook