Pagalba po auto įvykio 7/24
 Drausdamiesi KASKO (CASCO) draudimu, būtinai atkreipkite dėmesį į

Drausdamiesi KASKO (CASCO) draudimu, būtinai atkreipkite dėmesį į

KASKO draudimo kaina priklauso nuo:

  • Frančizės – kuo didesnė franšizė,, tuo bus mažesnė kaina (jeigu jūs buvote nedrausmingas t.y. turėjote nemažai įvykių, galimai bus didelė franšizė kartu su didele kaina);
  • Ar taikomas dalių nusidėvėjimas – jeigu dalių nusidėvėjimas netaikomas, kaina taip pat gali būti mažesnė;
  • Ar yra pagalba kelyje – jeigu jos nebus, tai irgi turi įtakos draudimo kainai. Nors šiuo metu beveik visos draudimo bendrovės siūlo pagalbą kelyje kaip neatsiejamą KASKO sutarties dalį. (Parko draudimui t.y. draudimas įmonėms, kurios turi daugiau automobilių, pagalba kelyje dažniausiai būna pasirenkama atskirai);
  • Serviso pasirinkimas – jeigu servisas jūsų pasirinkimu (draudėjo), tai įmoka bus didesnė.

Jeigu automobilis yra remontuojamas draudiko nurodytose remonto dirbtuvėse Lietuvos Respublikos teritorijoje, jei transporto priemonė apdrausta su sąlyga „transporto priemonės remontas organizuojamas draudiko pasirinkimu“.

Jeigu draudėjas ar su draudėju susiję asmenys neįvykdė nurodytos pareigos(remontas buvo atliktas ne draudiko nurodytose remonto dirbtuvėse), draudimo išmoka mažinama 20%.

Franšizė :

  • atkreipkite dėmesį, kokia yra siūloma franšizė (kuo didesnė franšizė tuo mažesnė įmoka),
  • pasiklauskite, ar taikoma franšizė pirmai avarijai (kai kurios draudimo bendrovės netaiko franšizės pirmam įvykiui. Būna atvejų, kai būna taikoma progresinė franšizė pvz: pirmas įvykis 0 Eur, antras – 30 Eur, trečias – 90 Eur ir t.t),
  • pasiklauskite, ar taikoma franšizė stiklams (dažnai draudimo bendrovės netaiko franšizės stiklams jeigu stiklai keičiami draudimo bendrovės nurodytuose servisuose),
  • pasiklauskite, kokio dydžio franšizė skaičiuojama vagystės atveju.

Dalių nusidėvėjimas:

  • sužinokite, ar taikomas dalių nusidėvėjimas. Jeigu netaikomas, tuo atveju remontuojanti įmonė galės pirkti naujas originalias detales ir jums tai papildomai nekainuos. Tačiau jeigu nusidėvėjimas taikomas, jums papildomai reikės sumokėti dalių pagerinimo mokestį arba kitaip – sumokėti dalių nusidėvėjimą.

Servisas: jeigu servisas jūsų pasirinkimu (draudėjo), tai įmoka bus didesnė, jeigu draudimo bendrovės (draudiko) – įmoka bus mažesnė.

Jeigu jūs apsidraudžiate su sąlyga draudimo bendrovės nurodytame servise ir važiuojate į savo servisą labai svarbu, kad servisas suderintų prieš tai sąmatą su draudimo bendrovę. Priešingu atveju draudimo bendrovė turi pilną teisę mažinti išmoką. Ypatingai atkreipkite dėmesį į Lietuvos draudimo KASKO sąlygą, kai kai servisas parenkamas draudimo bendrovės ir jūs remontuojatės kitur. Tuo atveju draudimo bendrovė papildomai mažina išmoką 20 % (nuo bendros remonto sumos).

Remontuojantis pas mus jums bus suteikta visa informacija apie galimus mokėjimus. Celerauto – nepriklausomas servisas, o tai reiškia, kad mes neturime sutarčių su draudimo bendrovėmis ir tai mums leidžia dirbti geriausiai nes:

  • Mes vertiname klientą;
  • Mes dirbame kliento labui ne draudimo bendrovei;
  • Mes pasirengę spręsti visas kliento problemas susijusias su eismo įvykiu ar kita patirta žala;
  • Dažniausiai mūsų paslaugos klientui nekainuoja, išskyrus visus žinomus mokėjimus (frančizė, nusidėvėjimas, PVM ir t.t).

Taip pat nepamirškite perskaityti sutartis

Smulkaus šrifto lapai, kuriuose teisine kalba išsamiai išdėstytos pareigos, taisyklės, pagrindinės sąvokos ir apibrėžimai – paprastai taip atrodo dokumentai, kuriuos gauname kiekvieną kartą drausdami automobilį transporto priemonių draudimu. Išsamiai surašytos sutartys dažnai tokios painios, kad net ir ilgametę patirtį turintys draudimo specialistai turi jas nagrinėti itin atidžiai.

Ne paslaptis, kad dažnas žmogus, užsukęs dėl automobilio draudimo, įdėmiai skaityti sutarties nesivargina. Jos niuansai daugeliui išryškėja tik pretenduojant į nuostolių atlyginimą. Ką reikėtų žinoti, kad nesijaustumėte apgauti, į kokius pagrindinius punktus atkreipti dėmesį – šią kasko draudimo abėcėlę apžvelgsime keliuose komentaruose.

Kokius nuostolius draudimas kompensuos?

Paprastai automobilis yra draudžiamas nuo sugadinimų, kuriuos sukėlė avarijos, stichinės nelaimės, kiti nelaimingi atsitikimai ar trečiųjų asmenų nusikalstama veika, taip pat – nuo vagystės. Kiekviena įvykio priežastis draudimo taisyklėse bus labai konkrečiai apibrėžta, tačiau gali šiek tiek skirtis įvairiose draudimo bendrovėse, taip pat ir nuo jūsų įsivaizduojamos avarijos ar stichinės nelaimės apibrėžimo. Pavyzdžiui, dažniausiai vartojamas žodis „avarija“ nėra tik dviejų automobilių susidūrimas kelyje.

Avarija – tai bet koks automobilio sugadinimas įvykęs jam judant ar į jį atsitrenkus kitai judančiai transporto priemonei.

Dauguma Lietuvos draudimo bendrovių siūlo draustis standartiškai – arba tik nuo sugadinimų, arba nuo sugadinimų ir vagystės. Be to, standartinis draudimo paketas dažniausiai apima tik įprastai sukomplektuoto automobilio nuostolių atlyginimą. Visada draudiko atstovo pasiteiraukite, ar automobilyje sumontuotą papildomą įrangą – lietus ratlankius, specialias antenas, magnetolas ir panašiai – reikia drausti atskirai.

Stichinės nelaimės draudimo taisyklėse taip pat labai konkrečiai įvardijamos. Dažniausiai tai – potvynis, audra, liūtis, kruša, žaibo iškrova. O štai po smarkios liūties susidarę vandens telkiniai gatvėje – ne potvynis, tad, jeigu jūsų automobilis būtų sugadintas važiuojant per didelę balą, nuostoliai nebus atlyginti.

Nelaimingi atsitikimai – tai gaisro, sprogimo, gyvų ir negyvų objektų (pvz., užvirtusio medžio, sniego nuošliaužos, krentančios stogo čerpės ar varveklio) padaryti nuostoliai. Gaisru taip pat laikomas ir savaime užsidegęs automobilis.

Trečiųjų asmenų nusikalstama ar tyčinė veika. Jei po nakties rasite savo automobilį subraižytą ar išmuštu žibintu, būtent pagal šį sutarties punktą bus atlyginti nuostoliai. Tačiau jeigu jūsų automobilį ar jo įrangą apgadins bandydami pavogti (pvz., išlauš durų spynelę ar išdauš stiklą), draudikas nuostolius atlygins tik tuomet, jei būsite apsidraudęs ir nuo vagystės. Vagystės sąvoka daugelio draudikų taisyklėse apima ir paties automobilio, ir jo dalių vagystę ir plėšimą.

Kokiais atvejais nuostolių nekompensuos?

Dviem atvejais jūsų nuostolių tikrai nepadengs jokia draudimo bendrovė:

  • jei vairavote labiau apsvaigęs nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų negu leidžia įstatymai (kai kurie draudikai gali neatlyginti nuostolių, jei apskritai buvote apsvaigęs)
  • jeigu avarija įvyko dėl techniškai netvarkingos transporto priemonės. Pernelyg susidėvėjusios padangos ar stabdžių kaladėlės – priežastys, dėl kurios draudikas gali pagrįstai atsisakyti kompensuoti nuotolius. Kai kurie draudikai techniškai netvarkinga transporto priemone laikys ir tokią, kurią draudžiama eksploatuoti pagal kelių eismo taisykles, kiti gi nuostolių neatlygins tuo atveju, jei automobilio techninė būklė darė įtakos atsiradusiems nuostoliams. Šiuos niuansus taip pat patariama išsiaiškinti su draudimo konsultantu iš anksto.

Draudimo išmoka taip pat nemokama, jeigu draudėjas nesilaiko protingų ir prieinamų priemonių galimai žalai išvengti ar sumažinti. Pavyzdžiui, atsitrenkia į kelyje pasitaikiusią kliūtį ir, nepaisydamas prietaisų skydelyje mirksinčios raudonos lemputės apie besibaigiančią alyvą, važiuoja toliau ir sugadina automobilio variklį. Tačiau, jei variklis sugenda net ir iš karto sustojus, draudikas nuostolius privalės atlyginti.

Be to, patariama nelaikyti automobilyje jo registravimo dokumentų, signalizacijos pulto ar atsarginių raktų, nepalikti jo neužrakinto, atidarytais langais arba neįjungus signalizacijos. Antraip vagystės atveju draudikas neatlygins jūsų nuostolių.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies"). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Sutinku