Pagalba po auto įvykio 7/24
 Kada draudiminio įvykio žalos atlyginimo galima ir nesulaukti?

Kada draudiminio įvykio žalos atlyginimo galima ir nesulaukti?

Lietuvos vairuotojai tikrai dar ne taip dažnai, kaip norėtųsi, susimąsto, kad vienas neatsakingas veiksmas kelyje gali kainuoti itin daug. Turbūt todėl vis dar atsiranda tų, kurie vengia išleisti keliolika eurų ir įsigyti draudimo polisą savo automobiliui. Tiesa tokia, kad net ir turint privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą, galima netekti galimybės gauti žalos atlyginimo ir dėl kitų priežasčių. Apie tai, kokios priežastys gali lemti kišenių ištuštinimą po eismo įvykio pasakoja automobilių serviso „Celerauto“ vadovas Kęstutis Bartkevičius.

Pamirštas draudimas

Turbūt aiškiausia ir logiškiausia priežastis, kodėl galite nesulaukti žalos atlyginimo po eismo įvykio,  ir yra privalomojo civilinės atsakomybės draudimo neturėjimas. Būtent šis dokumentas, daugeliu atvejų, garantuoja, kad atsitikus nelaimei piniginė skausmą pajustų kuo mažiau.

„Draudimas veikia kiek įmantriau, todėl jeigu su juo susiduriate pirmą kartą, gali kilti neaiškumų. Pakliuvus į eismo įvykį pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas kaltas. Jeigu jūsų oponentas, tuomet labai sukti galvos net nėra dėl ko. Kita vertus, jeigu paaiškėja,kad kaltas jūs, tai būtent jūsų dokumentai turėtų būti tvarkingi tam, kad galėtumėte išvengti automobilių remontų išlaidų.“, –  teigia Kęstutis Bartkevičius.

Techninė apžiūra

Iš tiesų, automobilio techninė apžiūra ir civilinės atsakomybės draudimas nėra tarpusavyje susieti dokumentai. Tačiau kai kuriais atvejais techninės apžiūros lapo, patvirtinančio automobilio saugumą ir tvarkingumą, nebuvimas gali stipriai uždelsti žalos atlyginimą ar net privesti prie visiško pinigų negavimo.

„Jeigu į eismo įvykį patekęs automobilis neturi TA, tai yra labai didelė tikimybė, kad jį specialistai tikrins papildomai. Tiesa, tokie atvejai dar nereiškia, kad kaltininkas negaus žalos atlyginimo. Štai visai kitas atvejis, kai techninės apžiūros nebuvimo ir avarijos priežastis sutampa. Tokiu atveju avarijos priežastimi tampa vairuotojui žinomas gedimas ir draudimo bendrovė gali atsisakyti išmokėti žalos atlyginimą.“, – pasakoja „Celerauto“  automobilių specialistas.

KASKO taisyklės

Kęstutis Bartkevičius taip pat pastebi, kad kiek kitokios taisyklės galioja savarankiškai papildomai draudžiant automobilį KASKO draudimu. Čia reikėtų labai atidžiai perskaityti draudimo sąlygas, nes labai tikėtina, kad jose yra punktas apie TA. Tokiu atveju, draudimo bendrovė tikrai gali svariai argumentuoti žalos atlyginimo atsisakymą ir vairuotojui teks susimokėti automobilio remontui skirtą sumą pačiam.

„Nors skirtingos draudimo bendrovės turi skirtingą politiką žalų išmokėjimo klausimu, „Celerauto“ darbuotojai visomis išgalėmis stengiasi padėti susigrąžinti pinigus. Ieškome spragų, tikriname draudimo sutartis ir daugeliu atvejų sėkmingai sureguliuojame žalos atlyginimą.“, – pastebi „Celerauto“ vadovas.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies"). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Sutinku