Pagalba po auto įvykio 7/24
 Kasko draudimas. Ar verta?

Kasko draudimas. Ar verta?

Draudimas bendrąja prasme yra rizikos valdymo priemonė, naudojama apsisaugoti nuo galimų finansinių nuostolių rizikos. Draudimo pagalba siekiama iš anksto apsisaugoti nuo galimų neigiamų padarinių, kurie atsiranda dėl draudiminio įvykio” – skelbiama Wikipedia.org

Kasko draudimas

Kasko draudimas celerauto

Kasko draudimas priešingai nei civilinis atlygina transporto priemonės savininkui nuostolius net jeigu jis buvo kaltas dėl įvykusio eismo įvykio ar tikrasis kaltininkas nebuvo nustatytas.

Žinoma galioja išimtys dėl kurių išmoka gali būti neskirta. Pagrindinės priežastys tokios, kaip vairavimas išgėrus, techniškai netvarkingas automobilis ar kt.

Šis draudimas perkamas papildomai savanoriškai prie civilinio draudimo. Kasko draudimas neatstoja civilinio draudimo.

Kasko draudimo kaina

kasko draudimo kaina

Kasko draudimas yra gerokai brangesnis nei privalomasis civilinis, todėl, kad jis suteikia apsaugą nuo daugiau rizikų.
Remiantis statistika naujų automobilių draudimas yra pigesnis nei senesnių.

Viena iš priežasčių – jie laikomi patikimesniais ir geresnį stabdymą turinčiais automobiliais. Šis faktas leidžia daryti prielaidą, kad naujas automobilis turi didesnę tikimybę sustabdyti ir išvengti susidūrimo, nei senesnis automobilis.

Kaip bebūtų visų automobilių draudimo kaina yra skirtinga. Tiek Kasko, tiek civilinio draudimo kainai įtakos turi automobilio markė, automobilio vertė, bei informacija apie vairuotoją. Papildomą įtaką Kasko draudimui daro ir faktas apie vagystes, tiek pačių automobilių, tiek jų detalių. Todėl jeigu jūsų automobilis papuola į „juodąjį sąrašą“ (statistiškai vagiami patys ar jų detalės) – kasko kainuos tikrai brangiai.

Policijos departamentas atsisakė Kasko

2019 metų pradžioje Policijos departamentas atsisakė Kasko draudimo. Netrukus spaudoje pasirodė pranešimas „Atsisakius „Kasko“ draudimo, už mašinų remontą teko mokėti ir pareigūnams“. Kauno diena publikacijoje paaiškinama, kad Kasko draudimo išlaidos buvo didesnės, nei išlaidos patirtos už automobilių remontą ar žalos atlyginimą. Daugiau skaitykite Kauno diena.lt publikacijoje.

Ką apie draudimus sako Lietuvos draudimo metinė ataskaita?

AB „Lietuvos draudimas“ metinis pranešimas už metus, pasibaigusius 2017 m. gruodžio 31 d

Pagal pasirašytas įmokas transporto priemonių valdytojų privalomasis civilinės atsakomybės draudimas išlieka didžiausia ne gyvybės draudimo rūšimi – 2018 metais ji sugeneravo 254 mln. eurų įmokų, t. y. 40 proc. visų ne gyvybės draudimo rinkos įmokų.

Antra didžiausia pagal pasirašytas įmokas rūšis yra sausumos transporto priemonių kasko draudimas. Kasko pasirašytos draudimo įmokos 2018 metais sudarė beveik ketvirtadalį (24 proc.) visų ne gyvybės draudimo rinkos įmokų, nors sutarčių skaičiaus dalis yra gerokai kuklesnė ir sudaro 4 proc. Sausumos transporto priemonių draudimas 2018 metais augo tokiu pačiu tempu kaip ir visa rinka, t. y. 12 proc.

Remiantis draudimo pateikta ataskaita tiek civilinio, tiek Kasko draudimo augimas yra kiekvienais metais.

Ar verta turėti Kasko draudimą?

ar verta tureti kasko draudima

Į šį klausimą nėra vieno teisingo atsakymo. Visada galioja rizika, tačiau ar ji įvyks ar ne – niekas nežino. Jeigu atsitikus eismo įvykiui būsite kaltininkas ir turėsite Kasko – nauda akivaizdi – jums bus kompensuotas jūsų automobilio remontas ir Kasko “atsipirks” galbūt net keliems metams į priekį.

Jeigu važinėsite 10 metų ir jūsų automobilis niekada nebus apgadintas arba nebūsite įvykio/ių kaltininkas – Kasko neverta turėti.

Visada reikia vertinti rizikas ypač jeigu automobiliui yra paimta paskola ar lizingas. O galbūt gyvenate vietoje, kur dažnai pasigirsta, kad naktį buvo apgadinti ar apvogti/pavogti automobiliai – tuomet Kasko būtinas.

kasko draudimo

Manome, kad Kasko draudimas yra skirtas tiems, kurie nori jaustis saugūs ir ramūs.

Įvykus eismo įvykiui – Celerauto pasirūpins viskuo, nuo automobilio transportavimo iki jo remonto, bei tinkamo patirtos žalos apskaičiavimo. Susisiekite – kai tik reikia pagalbos.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies"). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Sutinku