Nepriklausomas žalų ekspertas

Nutikus eismo įvykiui, nukentėjus nuo trečiųjų šalių tyčinės veikos, patyrus gamtos stichijų sukeltą ar kitokią žalą, neišvengiamai susiduriame su draudimo kompanijomis, kurioms kiekvieną dieną tenka administruoti šimtus  draudžiamųjų įvykių. Štai todėl kartais pritrūksta motyvacijos ir laiko gilintis į kliento situaciją bei tinkamai atstovauti jo interesus, ko pasekoje gali nukentėti ir nukentėjusysis, ir kaltininkas. Pirmuoju atveju – nepakankamo dydžio išmoka, antruoju – pernelyg griežtos sankcijos.

NAUDINGA INFORMACIJA:

  • draudimo bendrovė gali užginčyti nepriklausomų ekspertų išvadas;
  • nepriklausomų žalų ekspertų paslaugos yra mokamos. Jas apmoka pats užsakovas;
  • šių ekspertų išvados nebūtinai patvirtins jūsų nuomonę apie patirtą žalą. Jų tikslas – objektyvus žalos vertinimas;
  • jeigu po nepriklausomų žalų ekspertų vertinimo nepavyks susitarti su draudimo bendrove, galite kreiptis į Draudimo priežiūros komisiją;
  • nepriklausomų žalų ekspertų išvadomis galėsite remtis gindami savo poziciją Draudimo priežiūros komisijos skundo nagrinėjimo metu arba teisme.
shutterstock_189403739

Atminkite, kad nesutarimų tarp draudėjo ir draudimo bendrovės priežastimi gali būti klaidingai pasirašyta draudimo sutartis, sutarties sąlygų nevykdymas ar jų pažeidimas, nesutarimas žalos įvertinimo klausimu ar išankstinės nuostatos bei klaidingi lūkesčiai ar pan. Žinokite savo teises ir galimybes sprendžiant ginčą su draudiku. Kreiptis dėl ginčo sprendimo galite per vienerius metus nuo to meto, kai buvo pažeistos jūsų teisės.

Draudimas nėra pasipelnymo šaltinis. Draudimas – tai rizikos valdymo perdavimas draudimo bendrovei sumokant tam tikrą mokestį – draudimo įmoką. Tai reiškia, kad įvykus nelaimei, jums bus teikiama finansinė parama, palengvinanti naštą. 

Jos dydis priklauso nuo jūsų susitarimo su draudiku:

  • neturėtumėte tikėtis, kad praradę savo turimą materialųjį turtą, gausite išmoką, viršijančią realius nuostolius;
  • liūdna tiesa, tačiau esant dažniems sukčiavimo atvejams, draudimo bendrovės tiesiog negali tikėti vien tik jūsų žodžiu, žalų administravimo procese reikalingi objektyvūs ir pagrįsti įrodymai.

Eismo įvykio žalų administravimas reikalauja išmanymo, laiko, o kartais ir papildomų investicijų, palikite šiuos darbus mums: išspręsime klausimus su draudimo bendrove ir atliksime reikalingus remonto darbus!