Pagalba po auto įvykio 7/24
 Šviesoforo papildoma rodyklė nedega – tai sukti ar nesukti?

Šviesoforo papildoma rodyklė nedega – tai sukti ar nesukti?

šviesoforo papildoma rodyklė nedega

Šviesoforo papildoma rodyklė nedega…

„Važiuoju sau ramiai šviesoforu reguliuojamos sankryžos link, matau žalia rodyklė į dešinę užgeso, važiuojantiems tiesiai tebedega žalia. Privažiavus sankryžą sustoju, nes man norint pasukti į dešinę reikia sulaukti kol užsidegs žalia rodyklė.

Staiga už manęs stovinčios mašinos pradeda man signalizuoti, aplenkia ir nuvažiuoja. Negi jie nemato, kad šviesoforo papildoma rodyklė nedega?“

Socialinio tinklo Facebook vienoje iš grupių piktinasi vairuotojas.

KET reguliarūs pakeitimai

KET (kelių eismo taisyklės) yra keičiamos. Vadovautis logika „visada būdavo taip“ – negalima. Kas anksčiau buvo, nebūtinai turi galioti ir šiai dienai. Sutikite frazė „Jeigu dabar reiktų laikyti teoriją – tikrai neišlaikyčiau“ tarp seniau vairuojančių tikrai dažna. Kodėl? Paprasčiausiai KET reguliariai keičiamos. Vieni punktai netenka galios, kiti atsiranda, dar kiti yra papildomi. Todėl atsakingi vairuotojai turi nuolat sekti naujienas apie pasikeitusias KET, kad išvengtų eismo įvykio ar baudos už pažeidimus. Kaip sakoma „Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“.

KET 75 ir 164 punktai neteko galios

KET sviesoforo pakeitimai 2019

2019 lapkričio 1-ąją KET 75 ir 164 punktai neteko galios. Šie punktai skamba taip:

75. Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui.

164. Sankryžoje, kurioje eismas reguliuojamas šviesoforu su papildoma sekcija, vairuotojas, važiuojantis eismo juosta, iš kurios sukama, turi važiuoti toliau įjungtos rodyklės nurodyta kryptimi, jeigu sustojęs jis sutrukdytų kitų ta pačia eismo juosta važiuojančių paskui jį transporto priemonių eismui

(https://www.keliueismotaisykles.info/ket-pakeitimai/KET-pakeitimai-nuo-2019-11-01)

Šviesoforo papildoma rodyklė nedega – tai sukti ar nesukti?

ar galima sukti kai nedega zalia rodykle

Jeigu anksčiau minėto įrašo autorius tokį klausimą būtų iškėlęs iki 2019 11 01 – jis būtų bet kokiu atveju teisus su savo pasipiktinimu. Ir jo veiksmas sustoti ir laukti būtų pagal galiojančias KET taisykles. Tačiau įrašo autorius pasipiktinimu pasidalino 2019 11 16.

Kaip jau supratote – autorius nebuvo susipažinęs su 2019 11 01 įsigaliojusiais KET pakeitimais. Pakeitimai leidžia vairuotojui sukti į dešinę degant žaliam šviesoforo signalui, bet nedegant papildomai rodyklei.

Tačiau ši sąlyga negalioja jeigu ant pagrindinio žalio šviesoforo signalo yra rodyklės nurodančios kryptį. Taigi autorius yra teisus su savo pasipiktinimu, jeigu pagrindinis šviesoforas buvo su rodyklėmis. Jeigu minėtas pagrindinio šviesoforo signalas neturėjo nupieštų krypties rodyklių, tokiu atveju autorius yra neteisus.

Atsitiko eismo įvykis? Nedelsk – skambink mums: 8 610 11 113

FACEBOOK

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies"). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Sutinku