Pagalba po auto įvykio 7/24
 Ką veikti, kai automobilis stovi spūstyje?

Ką veikti, kai automobilis stovi spūstyje?

Lietuvos keliai ir keliukai vasarą dažnai ima puoštis ryškiaspalviais stulpeliais ir ženklais, kurie rodo, kad čia prasidėjo remonto darbai. Deja, bet prasidėjęs kelio remontas ir atostogauti vykstantys tautiečiai kartu dažnai sukuria kilometrines spūstis. Patarimais, ką veikti, jeigu sustojote automobilių kamštyje, dalinasi automobilių serviso „Celerauto“ vadovas Kęstutis Bartkevičius.

Sužinokite naujienas

Net ir dabar, kone kiekvienas automobilis riedantis mūsų gatvėmis, turi radijo imtuvus. Tad kodėl laiko spūstyje neišnaudojus radijo laidų ar žinių išklausymui. Taip ne tik galėsite sužinoti aktualiausią informaciją, bet ir lengviau iškęsite spūstį.

„Daugelis vairuotojų sako, kad muzikos ar pokalbių laidų klausymas trukdo susikaupti. Šiuo atveju, stovint kamštyje, galvoti apie važiavimą ne tik nelabai reikia, bet ir nepatartina, nes tokios mintys kelia agresiją. Sustojote spūstyje? Įsijunkite radiją ir sužinokite kažką naujo – naudokitės proga.“, – sako Kęstutis Bartkevičius.

„Perskaitykite“ norimą knygą

Nors, iš esmės, tai galima laikyti vienu ir tuo pačiu, tačiau audio knygos irgi gali tapti jūsų laiko praleidimo būdu, kol stovite kamštyje.

„Kaip ir su naujienomis, taip ir su įgarsintomis knygomis – naudokitės proga, kol tikrai galite sukaupti dėmesį ir įsiklausyti. Nors kamštis ir erzina, bet gal tai puiki proga pagaliau „paskaityti“ knygą, apie kurią jau seniai svajojate.“, – pastebi automobilių specialistas.

Sudaryti sąrašą

Stovėdami kamštyje turite daug laisvo laiko, kurį galite išnaudoti ir ateities planams. Pavyzdžiui, sąrašų sudarymui. Tai gali būti pirkinių sąrašas vakarienei ar savaitei, dovanų sąrašas kalėdoms ar atostogų lagamino turinys.

„Dabar daugelis išmaniųjų turi funkciją, kuri leidžia balsu užsirašyti tai, ką norisi. Todėl stovint kamštyje, kur yra nestabilus transporto priemonių judėjimas, nereikės užimti rankų nei pieštuku, nei telefonu. Taip turėsite laiko susidaryti sąrašą, apie kurį nė pagalvoti neturėtumėte laiko, ir tuo pačiu teisingai išnaudosite laiką spūstyje.“, – patarimais dalinasi „Celerauto“ vadovas.

Net ir stovint spūstyje, kur automobiliai nejuda arba juda tik minimaliu greičiau, reikėtų nepamiršti, kad jūs vis tiek esate vairuotojas. Niekuomet nepraraskite budrumo ir nenustokite vairuoti. Taip pat, verčiau nesinaudokite telefonu ar kitomis komunikacijos priemonėmis jeigu neturite galimybės jais naudotis taip, kaip tai leidžia KET.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai (angl. "cookies"). Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite "Sutinku" ir toliau naudokitės svetaine.
Sutinku